Marketingo strategija

Marketingo strategija ir pozicionavimas

marketingo strategijaMarketingo esmė sukurti marketingo strategiją, tai yra nusistatyti, kokia bus nuomonė apie produktą ar paslaugą rinkoje. Pozicionavimas – produktų ar paslaugų suvokimo valdymas taip, kad vartotojai juos suvoktų kaip išskirtinius, turinčius tik jiems būdingų savybių.

Marketingas yra apie tai, kaip sukurti nuomonę apie produktą – kuo jis skiriasi nuo konkurentų, kodėl reikia pirkti būtent iš jūsų, o ne iš konkurentų. Nuomonė susidaro per pavadinimą, produkto charakteristiką, kainą, vietą, kur parduodama, aptarnavimo kokybę, įpakavimą, spalvą, kvapą, reklamą, rekomendacijas. Taigi, pirmas žingsnis marketinge – apsispręsti, kokią nuomonę apie produktą reikia kurti. Taip pat reikia surasti priežastį, kuo produktas išsiskiria ir kodėl reikia pirkti ne iš konkurentų. Visa tai yra strategija. Strateginė kryptis – tai atsakymas kokiu būdu produktas išsiskirs iš kitų ir kaip jis atrodys rinkoje bei kaip jį suvoks pirkėjai.

Kai yra nusprendžiama, kokią nuomonę apie produktą bus skelbiama, reikia sugalvoti produktui unikalų pavadinimą ir, žinoma, jį užpatentuoti. Pavadinimas yra svarbus norinti kuo greičiau ir lengviau patekti į rinką ir į žmonių „galvas“. Jei nebus unikalaus pavadinimo, niekas neprisimins, jeigu bus bendrinis ir neišraiškingas – tai prisimins sunkiai, o su unikaliu pavadinimu prisimins lengvai. Geriausia būtų, kad produkto pavadinimas asocijuotųsi su jo išskirtinumu.

Kai yra sukurta marketingo strategija, reikia ją įgyvendinti, tai yra pasirinkti taktiką. Marketingo taktika gali būti partizaninis marketingas, socialinis marketingas, SEO marketingas, reklama, akcijos, Facebook puslapis, parodos ir pan. Visi metodai yra geri, tačiau juos reikia naudoti laiku ir vietoje. Jeigu nesivadovausite prieš tai išsikelta strategija, tai nei viena taktika tinkamai neveiks. Būtent dėl to, kad pamirštama laikytis strategijos, po to sakoma, kad pinigai buvo leidžiami vėjais. Taigi, jei viską, ką darysite atitiks jūsų strategiją, tai pinigai nebus išleidžiami vėjais. Jeigu laikysitės strategijos, tai tik stiprins produkto brendą ir nuomonę apie jį.

Produktų išskirtinumo paieška, pavadinimu, reklamomis turi rūpintis Marketingo Specialistai. O įmonės vadovas turi viską koordinuoti ir priimti galutinius sprendimus.

'

MARKETINGO SPECIALISTŲ KOMANDOS NUOMA

POPULIARIAUSIAS MARKETINGO PASLAUGŲ PAKETAS

Sužinoti daugiau

MARKETINGO AUDITAS

JŪSŲ ĮMONĖS MARKETINGO AUDITAS IR 2 VAL. KONSULTACIJA TIK 99 €

Registruokis