Klientų gero aptarnavimo taisyklės

Klientų gero aptarnavimo taisyklės

Suteikite klientams tokį klientų aptarnavimą, kuris juos išlaiko.

Geras klientų aptarnavimas yra bet kurio verslo gyvybės šaltinis. Galite pasiūlyti akcijų ir mažų kainų, kad pritrauktumėte tiek naujų klientų, kiek norite, tačiau, jei negalėsite paskatinti tokių klientų sugrįžti, jūsų verslas ilgai nebus pelningas.

Geras klientų aptarnavimas yra susijęs su klientų sugrąžinimu. Kai padaryti juos maksimaliai laimingais, kad jie galėtų perduoti teigiamą atsiliepimą apie Jūsų verslą kitiems, kurie gali patys išbandyti jūsų siūlomą produktą ar paslaugą ir savo ruožtu tapti pakartotiniais klientais.

Jei esate geras pardavėjas, galite bet kada parduoti bet ką. Bet tai bus jūsų požiūris į klientų aptarnavimą, kuris nulems, ar kada nors pavyks parduoti tam žmogui ką nors kita. Gero klientų aptarnavimo esmė yra santykių su klientais formavimas.

Kaip sekasi kurti tokius santykius? Prisiminkite vieną tikrąją gero klientų aptarnavimo paslaptį -Tave vertins pagal tai, ką darai, o ne pagal tai, ką sakai.

Jei tikrai norite turėti gerą klientų aptarnavimą, tereikia užtikrinti, kad jūsų verslas nuosekliai laikytųsi šių aštuonių taisyklių:

Atsakykite į telefoninius skambučius

Pirmoji gero klientų aptarnavimo taisyklė yra ta, kad reikia atsakyti į visus verslo skambučius. Jei pats nesugebate suadministruoti visų skambučių, pasidarykite skambučių peradresavimą arba bet užsistatykite atsakiklį su žinute, kad perskambinsite. Jei reikia, samdykite darbuotojus. Tačiau įsitikinkite, kad kažkas pakelia ragelį, kai kas nors paskambina į jūsų įmonę. (Atkreipkite dėmesį, kad sakau „kažkas“. Skambinantys žmonės nori kalbėtis su gyvu žmogumi, o ne su „įrašytu robotu“.) Tada patikrinkite ar tikrai Jūsų įmonėje yra atsakoma į visus skambučius, o ne atidedama.

Neduokite pažadų, nebent jų laikysitės

Tai gali būti svarbiausia iš visų gero klientų aptarnavimo taisyklių.Tęsėkite pažadus.  Patikimumas yra vienas iš bet kokių gerų santykių raktų, o geras klientų aptarnavimas nėra išimtis. Jei klientui sakote: „Jūsų nauji miegamojo baldai bus pristatyti antradienį“, įsitikinkite, kad jie pristatyti antradienį. Priešingu atveju nesakykite to. Ta pati taisyklė galioja ir klientų susitikimams, terminams ir pan. Pagalvokite prieš duodami pažadą ir atidžiai juos duokite, nes niekas klientus neerzina labiau nei pažadas, kurį pažadėjote.

Išklausykite savo klientus

Ar yra kas nors labiau jaudinančio, nei pasakyti kam nors, ko nori ar kokia yra tavo problema, ir tada suprasti, kad pardavėjas į tai nekreipė dėmesio ir turi tai dar kartą paaiškinti? Jei jus tikrai domina geriausias klientų aptarnavimas, leiskite savo klientui kalbėtis ir parodyti jam, kad klausotės, pateikdami atitinkamus atsakymus, pavyzdžiui, apibendrindami kliento pasakymą ir siūlydami, kaip išspręsti problemą.

Spręsti skundus

Niekam nepatinka girdėti skundų, ir daugelis iš mūsų sukūrė refleksinį gūžį, sakydami: „Jūs negalite visą laiką įtikti visiems žmonėms“. Gal ir ne, bet jei atkreipsite dėmesį į skundą, galbūt galėsite šį kartą pamaloninti šį vieną asmenį ir nukreipti savo verslą, kad gautumėte gero klientų aptarnavimo pranašumų. Tinkamai nagrinėjant skundai gali tapti galimybėmis. Jie suteikia jums galimybę sužinoti problemas ir jas ištaisyti, taip pagerindami klientų aptarnavimą. Rinkos tyrimai parodė, kad klientai, kurie skundėsi produktu ar paslauga ir sėkmingai išnagrinėjo tą skundą, tikėtina, kad 70 proc.vėl užsakys prekę ar paslaugą iš to pačio pardavėjo.

Būk naudingas – nepaisant pelno

Ne viskas gyvenime matuojama pinigais. Aš nusipirkau brangias belaides ausines, bet man trūko garso ir nemokėjau naudotis specialia joms sukurta programėle. Grįžusi į pardavimo vietą, aš konsultantui pasakiau, kokią turiu problemą, kad nemoku per programėlę susitvarkyti parametrų. Konsultantas mielai sutiko padėti, nustatė visas reikiamas funkcijas, tam užgaišdamas gerą valandą ir be atlygio.  Kaip manote, kiek žmonių aš pasakojau šią istoriją?

Norėdami suteikti gerą klientų aptarnavimą, stebėkite klientą, o ne pelną.

Mokykite savo darbuotojus

Jei turite darbuotojų, mokykite juos būti visada paslaugiais, mandagiais ir išmanančiais.

Padarykite tai patys arba samdykite ką nors mokyti. Reguliariai pasikalbėkite su savo darbuotojais apie gerą klientų aptarnavimą ir tai, kas tai yra (ir ko nėra).Supraskite, jei klientai bus patenkinti, jie sugrįš ir atves naujų klientų, o jei bus klientų, verslas seksis, o jie verslas seksi, vadinasi ir darbuotojai turės geresnes finasines sąlygas.

'

MARKETINGO SPECIALISTŲ KOMANDOS NUOMA

POPULIARIAUSIAS MARKETINGO PASLAUGŲ PAKETAS

Sužinoti daugiau

MARKETINGO AUDITAS

JŪSŲ ĮMONĖS MARKETINGO AUDITAS IR 2 VAL. KONSULTACIJA TIK 99 €

Registruokis