Galvų Medžioklė

Galvų medžioklė – efektyviausias darbuotojų paieškos būdas

Darbdaviai naujų darbuotojų ieško įvairiausiais būdais. Vienas populiariausių – tai darbo skelbimo talpinimas darbo paieškų svetainėse ir laukimas, kol CV atsiųsti visus reikalavimus atitinkantis asmuo. Tačiau šis būdas tikrai ne visuomet yra efektyvus. Vienas iš rezultatyviausių ir efektyviausių darbuotojų paieškos būdų – galvų medžioklė. Tai toks būdas, kuomet ieškomi geriausi kandidatai ir mėginama juos parsivilioti. Šis būdas reikalauja daug drąsos, energijos, specifinių žinių, bendravimo įgūdžių bei išankstinio pasiruošimo. Kartais šis paieškos būdas gali sukelti etinių konfliktų. Galvų medžioklė taikoma tuomet, kai ieškoma aukščiausio lygio vadovų. Juk aukšto rango vadovai nėra linkę skaityti darbo skelbimus portaluose, o domisi tik tiesioginiais pasiūlymais. Taip pat, šis metodas pasirenkamas, kai ieškoma retos, aukštos, specifinės kvalifikacijos specialistų, o duomenų bazėse nėra tinkamų kandidatų. Be to, ne tik sunku rasti aukštos kvalifikacijos ekspertų, bet jų labai nedaug, todėl galvų medžioklė ir mėginimas parsivilioti darbuotoją yra vienintelė išeitis norint rasti tinkamą žmogų.

Taigi, šis metodas tinka tuomet, kai ieškomi žmonės, kurie turėtų atitikti specifinius reikalavimus, kai yra didelė konkurencija, o asmeninis pasiūlymas sudomintų ir atneštų daugiausia naudos, kai duomenų bazė yra nedidelė ir nėra laiko detaliai visų CV analizei ir, kai žinote, kad Jums tinkami kandidatai patys darbo neieškos.

Kaip atrodo galvų medžioklės procesas? Pirmiausia, reikia suprasti, kokio kandidato ieškoma ir kokie jam yra keliami reikalavimai. Tuomet atsirinkite, kokiose kompanijose gali būti Jūsų pageidaujami kandidatai. Antrasis etapas – užmegzti ryšį su konkrečiu žmogumi. Iš pradžių gali būti sunku pasiekti konkretų asmenį, todėl gali tekti kitiems prisistatyti ne visai tuo, kas esate. Tačiau pasiekus norimą kandidatą  – jam derėtų prisistatyti, paaiškinti savo skambučio tikslą ir paklausti ar šiuo metu gali kalbėti, jei ką – susitarti dėl kito jam patogaus laiko bei paklausti asmeninio telefono numerio. Jeigu pašnekovas toliau su Jumis kalbasi, tai pristatykite darbo pasiūlymą, o dar konkretesnę informaciją išsiųskite el. paštu. Trečiasis etapas – kandidato CV prisistatymas vadovybei, susitikimo laiką suderinimas ir laukimas sėkmingo rezultato.

Galvų medžiotojas iš tikrųjų turi turėti tam tikras savybes, be kurių šiame darbe neapsieinama. Turi turėti žinių apie darbo pobūdį, atkaklumo, kūrybiškumo, organizuotumu, pasitikėjimo savimi ir gerus bendravimo įgūdžius.

Taigi, jeigu tiksliai žinome, kokio kandidato mums reikėtų ir kur jį būtų galima rasti, tai galvų medžioklė ir asmeninis darbo pasiūlymas leidžia pasiekti efektyviausius rezultatus.

 

'

MARKETINGO SPECIALISTŲ KOMANDOS NUOMA

POPULIARIAUSIAS MARKETINGO PASLAUGŲ PAKETAS

Sužinoti daugiau

MARKETINGO AUDITAS

JŪSŲ ĮMONĖS MARKETINGO AUDITAS IR 2 VAL. KONSULTACIJA TIK 99 €

Registruokis