Ar pirkti ar nuomotis?

Atėjo laikas, kai dabar nuomotis galima beveik viską!

Atėjo tokie laikai, kai tikrai reikia gerai pagalvoti ar geriau nuomotis daiktą ar turėti savo? Iš ties dabar tokia didelė pasiūla ir atrodo visko nori ir reikia, bet ar tikrai? Ar viena trumpa užgaida po to netaps nereikalingu daiktu. Galvodami apie tam tikrus dalykus mes dažnai susiduriame su dilema – ar geriau tą daiktą nuomotis, ar pirkti?

Šiandien galima nuomotis viską, ko tik prireikia – drabužius, limuziną, būstą, spausdintuvus, žemę, automobilį, vaikų žaislus, darbuotojus, verslo patalpas, kalnų dviračius, fotoaparatus, net gi naminius gyvūnus.

Norėdami suprasti, kada verta pirkti, o kada nuomotis, turite įvertinti, kaip dažnai to daikto reikia ir palyginti ne vien nuomos ir daikto kainos santykį, bet ir atsižvelgti į jo priežiūros, saugojimo, remonto išlaidas.

  • Būstą – pirkti ar nuomotis? Kai būstą nuomojatės, tai pasikeitus gyvenimo aplinkybėms ar poreikiams, žymiai lengviau ir paprasčiau pakeisti gyvenamąją vietą ar net miestą. Nors aišku daugelis vis dar mano, kad nuoma – tai tiesiog išmesti pinigai. O kai butas nusiperkamas – tai  jau yra investicija. Gyvenimo tempas iš ties greitas ir žmonės dažnai keliauja, nes visos sienos yra atidarytos, todėl niekad nebegyvena tame pačiame name 50 metų. Jeigu vis dėlto norite pirkti būstą, tai rinkitės tokį, kurį prireikus ar pasikeitus planams būtų lengva parduoti ar išnuomoti. Rinkoje paklausiausi iki 50 kvadratinių metrų, kuo arčiau centro butai. Be to, nereiktų persistengti su dizainu ir neįprastu interjeru, nes tai gali tapti vėliau ne buto privalumo, o trūkumu.
  • Užsimanėte paslidinėti kalnuose, kopti į kalnus ar uolas. Juk norint tai padaryti tikrai nebūtina pirkti specialią ir brangią įrangą. Ją galite tiesiog išsinuomoti. Aišku, jei tai tokia pramoga, be kurios nebesivaizduojate savo laisvalaikio, tai nuosavos įrangos Jums prireiks. Tačiau jeigu Jūs esate ekstremalių pramogų mėgėjas, tai visas įrangas susipirkti iš ties brangiai kainuos. Todėl reikia įvertinti savo poreikius – suskaičiuokite, kiek kartų per metus skiriate vienam ar kitam pomėgiui. Jeigu slidinėjate, plaukiate baidarėmis vos keletą kartų per metus, tai įrangą geriau nuomotis.
  • Šunų ar augalų nuomos galimybė Lietuvoje vis dar vertinama skeptiškai. Tačiau šunų veisimo rinkoje – tai yra pakankamai dažnas ir natūralus dalykas. Šunų veisėjai nuomoja ir skolina šunis sukergimui. Dar vienas verslas, kuris klesti  – proginės balandžių nuomos verslas. Tuo tarpu augalų nuomos verslas visai neprigijo. Žmonės elgiasi neatsakingai su augalais, todėl nuomoti jų neapsimoka.
  • Automobilių nuomos verslas iš ties klesti. Automobiliai nuomojami ne tik šventėms, bet ir reikalams tvarkyti. Pagrindiniai klientai būna svečiai iš kitų miestų ar valstybių. Pigiau automobilį nuomotis ilgesniam laikui. Automobilių nuoma tampa ilgalaikė. Tai padeda taupyti laiką, nebereikia rūpintis valstybine technine apžiūra, lankytis autoservisuose. Nereikės rūpintis privalomojo automobilių draudimo sutarčių sudarymu, visuomet bus suteikta techninė pagalba kelyje, gautumėte pakaitinį automobilį, jeigu užtruktų remonto darbai, bus pasirūpinta tinkamomis padangomis.
  • Statybos įrenginių bei įrankių nuoma po krizės suklestėjo. Didžioji dalis tų, kurie pirko brangią techniką ir vėliau turėjo mokėti įmokas ir palūkanas bankrutavo. Dabar statybininkai supranta, kad kai kurių statybos įrenginių neapsimoka pirkti, o geriau tam tikrus įrankius nuomotis. Klojiniai, pastoliai dažnai yra nuomojami.
  • Spausdintuvų nuoma. Jau 90 proc. verslininkų nuomojasi spausdintuvus. Kai įrangą nuomojama, nebėra galvos skausmo, nebereikia investuoti ir Jumis rūpinasi profesionalai. Nuoma padeda eiti kartu su technologijomis ir gauti naujausią įrangą, kuri atitinka šiandieninius poreikius. Renkantis nuoma Jūs gaunate ne tik daiktą, bet ir aptarnavimą.
  • Nuomojami ir darbuotojai. Ypač populiarėjanti verslo paslauga – personalo nuoma. Ši paslauga suteikia galimybę ypač lanksčiai samdyti darbuotojus ilgalaikiams ar trumpalaikiams projektams. Tereikia pasirašyti paslaugų sutartį ir nereikia darbuotojo tiesiogiai įdarbinti įmonėje.  Darbuotojų nuoma padeda įmonėms gauti darbuotojus, kurių reikia ir nebeužsiimti atrankų organizavimu. Taip pat egzistuoja akivaizdžiai matoma finansinė nauda. Be to, mažesni darbdavio įsipareigojimai. Taigi, darbuotojų nuoma taupo laiką, žmogiškuosius ir biuro resursus ir neatitraukia darbdavio nuo pagrindinės jo veiklos.

Taigi, nuomotis daiktus galima, kuomet tiesiog nežinoma, ko tiksliai norima arba, kad suprastumėte ar daiktas atitiks lūkesčius, jeigu jį nusipirksite.

Naujiena Lietuvoje – internetinė sistema www.dalinuosi.lt, kurioje skatinama dalintis daiktais.

Kiekvienas namuose turi įvairių daiktų, kurių buityje prireikia retai arba yra iš vis nenaudojami. Įvairūs daiktai kainuoja daug, nors mes juos ir naudojama vos kelis kartus per metus. Pavyzdžiui, grąžtas. Tai brangus ir tikrai retai naudojamas daiktas, todėl reikia pagalvoti ar tikrai jį reikia pirkti, o galbūt užtenka išsinuomoti. Arba, jeigu jau turite jį, tai gal galite išnuomoti kitam, kuriam nereiktų jo pirkti, o galėtų pasinaudoti Jūsų. Taigi, dažnai nusimąstome, ar mums iš ties reikia tiek daiktų, kiek jų turime. Pagalvokite, kiek teko jums, ko nors išmesti net tuo daiktu nepasinaudojus.

Taigi, nuoma gerai tada, kai nežinote, ko norite, todėl galite išmėginti per nuomos paslaugas ir suprasti, kas Jums labiausiai tinka ir patinka. Be to nuoma – tai puiki išeitis, norint atsinaujinti. Juk greitai keičiasi sezonai, tam tikri jūsų gyvenimo etapai, poreikiai, skoniai ir panašiai.

'

MARKETINGO SPECIALISTŲ KOMANDOS NUOMA

POPULIARIAUSIAS MARKETINGO PASLAUGŲ PAKETAS

Sužinoti daugiau

MARKETINGO AUDITAS

JŪSŲ ĮMONĖS MARKETINGO AUDITAS IR 2 VAL. KONSULTACIJA TIK 99 €

Registruokis

2 thoughts on “Ar pirkti ar nuomotis?

  1. Na taip, statybinių įrankių nuoma yra patrauklesnis variantas. Juk supirkti visą įrangą kainuoja didžiulius pinigus statybų bendrovei. Man nuoma atrodo priimtinesnis variantas, net ir namie darant remontą.

  2. Daug metų tiesiog nuomojome butą. Atrodė tikrai paprasčiau, o aišku ir mokėjome mažiau. Atsiradus vaikams turėjome keltis į didesnį būstą, taigi nuomotis tapo nebeaktualu. Dabar tikrai džiaugiamės savo sprendimu, nes turime tik savo namus. Tačiau buto nuoma yra taip pat puikus pasirinkimas poroms ar vienišiems žmonėms. 🙂

Comments are closed.