Patarimai, kaip save motyvuoti darbe
Kiekvienam pasitaiko taip, kad nieko nebesinori daryti ar dėl ko nors stengtis. Tada galvojama, kad kiti turi motyvuoti, kad aš pats ką nors daryčiau. Tačiau geriausias motyvatorius ir esat Jūs pats. Taigi, norime priminti, kad pats galite save motyvuoti dirbti ir dirbdamas būti laimingas.
Pirmiausia, būtina suprasi, dėl ko ką nors darote ir ko siekiate. Motyvaciją galimą išskirti į dvi grupes: „motyvacija link“, tai yra, kad siekiate to gyvenimo, kuriame nereikia skaičiuoti kiekvieno cento, o galbūt norite užimti vadovo pozicija didelėje kompanijoje ar turėti prabangias sodybas ar jachtas kitose šalyse. O galbūt Jūsų „motyvacija nuo“, tai yra dirbdami bandote nuo kažko pabėgti: nuo prasto rajono, nuo vidutinybės jausmo ar nuo gyvenimo nuo algos iki algos. Pirmoje motyvacija Jus veda link pozityvių veiksmų ir mėginimo tą pasiekti, o antroji – tai tarsi mėginimas išvengti bausmės. Taigi, turite suprasti, kokie dalykai Jus motyvuoja ir visas mintis užsirašyti. Stebėkite tai, nes vieną dieną tai, kas anksčiau motyvavo, gali nebemotyvuoti, todėl turite surasti naujus dalykus.
Ateidamas į darbą turėkite tikslą ir įvertinkite to tikslo naudą. Mes nekalbame apie didžiuosius tikslus, kaip galbūt tapti įmonės vadovu, tačiau tikslai turi būti kiekvienam žingsniui ir kiekvienai dienai. Pavyzdžiui, ryte, tik atėjus galite atlikti nemaloniausius darbus, o vėliau prisėsti prie malonesnių. Tai būtų dviguba nauda – galbūt Jūsų vadovai pamatytų, kad sugebate padaryti darbus, kurių niekas kitas nenori daryti arba nesugeba padaryti, o taip pat ir pačiam antra darbo dienos pusė būtų malonesnė.
Svarbu darbe stebėti bei analizuoti, kas gali trukdyti pasiekti tikslus. Sėkmė darbuose yra vienas iš stipriausių motyvatorių, todėl išsiaiškinęs ir įvertinęs, kas turi įtakos nesėkmėms, vėliau galėsite džiaugtis ne tik puikiais rezultatais, bet ir gebėjimu analizuoti ir priimti tinkamus sprendimus.
Pasižadėkite sau pačiam, kad įgyvendinsite tai, ką užsibrėžėte ir už tai atsidėkokite. Keista, kad tik kitiems duotus pažadus mes stengiamės įgyvendinti laiku ir kokybiškai, o apie sau duotus pažadus pamirštame arba išpildžius pažadą retai save apdovanojame bent geru žodžiu. Taigi, labiau vertinkite savo pažadus ir kitą kartą padarius ką nors svarbaus, pasakykite sau, koks šaunuolis esate, ar nusipirkite sau kokią dovanėlę. Tai Jus motyvuos toliau tesėti pažadus.
Tik nepradėkite savęs lyginti su kitais ir liūdėti, kad kitiems sekasi geriau, nei jums ir, kad Jūs esate prastesnis. Pirma, galbūt Jūs net negalite lygintis su tais žmonėmis, nes nesate tos pačios srities atstovais, o antra, mažiau laiko praleiskite žiūrėdami kaip sekasi kitiems, o imkitės veiksmų, kaip pasiekti tai, kas kituose Jus žavi.
Šiandien laikas yra labai svarbus, todėl vertinkite jį. Išmokite planuoti savo darbus ir laiką. Jeigu skundžiatės, kad nieko nespėjat, tai gali būti ne dėl didelio krūvio, o dėl to, kad nemokate suplanuoti savo laiko ir jį švaistote. Išmokę planuoti laiką, nereikės dirbti viršvalandžių, o taip galėsite skirti daugiau laiko savo pomėgiams ir mažiau pyksite ant darbdavio. Juk kuo geresnės emocijos, tuo geresnė savijauta ir didesnis noras ryte keltis į darbą.
Vienas iš svarbiausių netiesioginių motyvacijos komponentų yra miegas. Nepamirškite pailsėti, gerai išsimiegoti. Jeigu būsite pavargę, neišsimiegoję, tai viskas klostysis žymiai sunkiau, truks ilgiau, o ir klaidų padarysite daugiau. Taigi, miego trūkumas ne tik Jus demotyvuoja dirbti, tačiau kartu kenkia ir Jūsų sveikatai.
Gyvenimas nėra vien tik darbas, turėkite ir kitų pomėgių bei veiklos, tuomet viskas seksis geriau. Jūsų mintys nesisuks vien tik apie planus ir spaudžiančius terminus. Juk yra tiek daug veiklų, kurios gali išblaškyti Jūsų mintis: eikite pabėgioti ar pasivaikščioti, paplaukioti, pažiūrėti spektaklį ar koncertą, o galbūt tiesiog pabūkite su draugais.
Nemanykite, kad jei atidėliosite nemalonius darbus, tai bus lengviau arba jie išnyks. Tiesiog mintis apie tuos nemalonius darbus Jūs pratęsite dar ilgiau ir tai Jūsų tikrai nedžiugins, o sukels tik nerimą, todėl neatidėliokite nemalonių darbų.
Darbe ir apskritai gyvenime nebijokite konsultuotis, bendrautis ir dalintis. Kalbėkite su savo kolegomis, draugais ar bendraminčiais apie tai, kas Jus neramina. Galbūt tik Jums atrodo, kad Jūsų problemos yra neišsprendžiamos arba be išeities, tačiau žmonėms iš šono jos gali pasirodyti lengvai įveikiamos. Taigi, kalbėti su kitais apie Jums susidariusias situacijas, tai gali ne tik padėti, bet dar ir rasit sprendimo būdus ateičiai.
Žinojimas apie savo įmonę ir išmanymas jos veiklos, Jums visada padės teisingai atlikti paskirtas užduotis. Siūlydami idėjas įmonės veiklos plėtrai, optimizavimui, efektyvumui, reklamai, darbuotojų klimato kūrimui ir kitoms sritims, Jūs sugebėsite geriau atstovauti darbdavį, o darbdavys tikrai tai pastebės ir įvertins. Taigi, patys sau gali padėti, kad jaustumėtės įvertinti ir kartu motyvuoti. Tiesiog išmanykite veiklą, kurioje dirbate ir tikrai gausite tiek pagyrimų, tiek paaukštinimų.
Iš karto neužsibrėžkite didelių tikslų. Kiekvieną tikslą padalinkite į mažesnius etapus, kurie vest link didžiojo tikslo, tačiau etapai turės ir savo tikslus. Jeigu viską norėsite pasiekti iš karto, tai praleisite mažas pergales ir pasiekimus, o bet koks pasiekimas padeda išlikti motyvuotais, todėl eidami link tikslo mažais žingsneliais ilgiau išliksite motyvuoti.
Ir vienas svarbiausių dalykų – tai, ką darote turi Jums teikti džiaugsmą. Jeigu nesuprantate dėl ko tai darote ir kodėl, jei tai Jus vargina ir visai nepatinka, tuomet gal pagalvokite ar ne laikas keisti darbą?
Taigi, Jūs patys galite save motyvuoti ir skatinti dirbti. Pamėginkite nors keletą dalykų iš šio straipsnio ir pamatysite, kad rezultatai ir motyvacija tikrai pasikeis. Ir atminkite, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių požiūrio – nėra negerų situacijų, o tik blogas požiūris į jas. Sėkmės darbuose.
Darbuotojų Motyvacija