Neformalus interviu metodas per darbo atranką

Personalo specialisto užduodami klausimai per neformalų interviu

Personalo specialistė gali užduoti ir neįprastus klausimus. Pavyzdžiui, kaip galima panaudoti baltą popieriaus lapą, ką darytumėte, jeigu užsienio šalyje, kur niekas nekalba Jūsų kalba arba angliškai, būtų pavogti visi Jūsų dokumentai.

Dažnai kandidatai pasimeta, nes nelabai supranta, kokią sąsają tokie klausimai turi su pareigomis, į kurias pretenduoja ir, koks tikslas yra personalo specialisto klausti tokius klausimus.

Šiuo metu populiarėja vadinami neformalūs interviu. Jų metu personalo vadybininkai užduoda keistokus ir netikėtus klausimus, kurie nėra susiję su būsimu darbu ir kandidato pareigomis. Iš tiesų tokie klausimai turi konkrečius tikslus. Tai klausimai, kurie padeda įvertinti kandidato profesinių ir asmeninių savybių tinkamumą vienai ar kitai pozicijai. Dažniausiai su tokiais klausimais susiduria kandidatai į pardavimų vadybininkų poziciją, nes reikia įvertinti tam tikras savybes, kaip komunikabilumą, aktyvumą, atsparumą stresui ir t.t.

Klausimai ir jų atsakymų reikšmė:

 • Klausimas apie pamestus daiktus. Šio klausimo atsakymas leidžia susidaryti nuomonę apie kandidato elgesį stresinėje situacijoje ir kaip greitai jis orientuojasi nepažįstamoje aplinkoje. Taip pat iš klausimas atskleidžia žmogaus komunikabilumą bei išradingumą – ar jis sugeba pralaužti psichologinius barjerus, nebijo prieiti prie nepažįstamų žmonių, paaiškinti situaciją gestų kalba.
 • Klausimas dėl balto popieriaus lapo  panaudojimo. Ši užduotis atskleidžia žmogaus reakcijos greitį, išradingumą ir kūrybiškumą. Kuo greičiau ir daugiau kandidatas ras būdų, kaip panaudoti popierį, tuo labiau tikėtina, kad jo kūrybinis potencialas yra didesnis.
 • Klausimas, kaip surasti artimiausią audinių parduotuvę. Atsakymas parodo kandidato logiką.

Taigi, abstraktūs klausimai dažnai būna projekciniai ir padeda personalo specialistui suformuoti atitinkamą kandidato portretą. Į tokius klausimus stenkitės nereaguoti neigiamai ir nepasimesti. Atsakykite išsamiai, su šypsena veide ir ramiai, tai personalo specialistas supras, kad esate komunikabilus, turite humoro jausmą ir esate savimi pasitikintis.Taigi, būdamas toks užsitarnausite personalo specialisto palankumą.

Lietuvoje juntamas didžiulis profesionalių kandidatų trūkumas, tačiau personalo specialistai nelinkę pasiduoti ir eiti į kompromisus dėl kokybes. Juk nuo kompetentingo darbuotojo priklauso ir verslo sėkmę.

Kandidato asmeninėms savybėms skiriamas toks pats ypatingas dėmesys, kaip ir profesinei kompetencijai. Net tuo atveju, jeigu žmogus turi aukščiausias profesines kompetencijas, bet nesugena dirbti komandoje, tai darbinėje veikloje patirs tikrą fiasko.

Nėra lengva pažinti žmogaus asmenines savybes, jo polinkius ir bruožus, ar jis lyderis, ar gali būti vadovu, ar yra darbštus, ar yra vykdytojas, ar optimistas, ar pesimistas, ar aktyvus, ar pasyvus.  Tokius dalykus galima išsiaiškinti tik išlipant iš standartinių interviu rėmų.

Taigi, personalo atrankų specialistai vis dažniau naudoja neformaliojo interviu metodą. Šio metodo metu kandidato pradedama klausinėti ne apie jo patirtį, funkcijas, laikotarpius, pliusus ir minusus, bet užduodami klausimai, kurie atrodo neturi jokio ryšio su pokalbio situacija:

  • Ar Jums patinka remontas?
  • Koks šiuo metu oras?
  • Kokias tris savybes vertinate kituose žmonėse? O savyje?
  • Koks buvo beprotiškiausias Jūsų poelgis?
  • Kaip sau pakeliate prastą nuotaiką?
  • Koks, Jūsų nuomone, didžiausias žmonijos atradimas per paskutinius 100 metų?
  • Ką darytumėte, jei turėtumėte burtininko lazdelę?
  • Ar žinote, kokia pinigų suma šiuo metu yra Jūsų piniginėje?
  • Kuo vaikystėje svajojote tapti?
'

MARKETINGO SPECIALISTŲ KOMANDOS NUOMA

POPULIARIAUSIAS MARKETINGO PASLAUGŲ PAKETAS

Sužinoti daugiau

MARKETINGO AUDITAS

JŪSŲ ĮMONĖS MARKETINGO AUDITAS IR 2 VAL. KONSULTACIJA TIK 99 €

Registruokis