Laiko planavimas

Kaip planuoti laiką arba kur jis dingsta

Laiko planavimas. Kaip planuoti laiką arba kur jis dingsta?

XVIII a. išsilavinęs žmogus per visą savo gyvenimą gaudavo tiek informacijos, kiek šiai diena per savaitę parašo New Times. Taigi, šiai diena turime yra daug informacijos ir pagrindinis iššūkis – ją suvaldyti.

Dalinamės taisyklėmis, kaip efektyviai panaudoti laiką ir jo nešvaistyti.

I taisyklė  – 10/90

10 procentų laiko skirti – planuoti užduotį, o kitą laiką – ją atlikti. Planuodami užduotį, atliekame mažiau klaidų.

II taisyklė – pertraukėlės „inkaruojant“

Tam tikri dalykai gali ne tik paskatinti dirbti, bet ir sumažinti produktyvumą. Pavyzdžiui, darbe nuolat klausotės radijo stoties, kurios metu jus puikiai dirbate, o grįžę namo jūs vėl ją įsijungiate, tai smegenims reiškia, kad vėl reikia dirbti.  Gali būti ir atvirkštinis dalykas, ką darote namie, po to darote darbe ir tai reiškia, kad nebedirbate darbe. Todėl kiti daro taip, kad kavą geria tik darbe, o arbatą – namie. Smegenims yra svarbu suprasti, kokioje vietoje jos yra. Jeigu žmogus nenori pertraukėlių ir galvoja, kad geriau jau dirbčiau, tai reiškia, kad pasiekė aukščiausią stresinį tašką.

Didžiausia darbo trukmė be pertraukos gali būti – 2 val. Geriausia kas pusantros valandos daryti 15 minučių pertraukas, tačiau jos negali būti ilgesnės, nes smegenys pagalvos, kad darbas jau baigėsi ir visai nebenorės dirbti.

III taisyklė – 60/60/30. 50 minučių darbo, 10 min poilsio, o pietų pertrauka turi būti bent 30 minučių.

IV Selfridžo taisyklė – su niekuo nebendrauti ilgiau nei 15 min. ir per tas 15 min reikia įvardinti, kokia problema ir jau į pokalbį ateiti su 2 sprendimo būdais.

Pomodoro apps‘as padeda sukontroliuoti laiką. Pomodoro technika – tai, kai 25 min dirbi su viena užduotimi, bet ji to turi būti verta ir įgyvendinama. Ši technika tinka asmeniniui laikui valdyti.

Dar keletas patarimų norint efektyviai paskirstyti laiką:

  • Dienos bioritmai. Vyturiai po pietų būna darbingi tik 50 procentų, o daugiau žmonių yra vyturiai. Todėl svarbiausius ir protinio įsitraukimo reikalaujančius darbus reikia atlikti pirmos dienos pusėje, o antros – gali būti organizuojami susitikimai.
  • ABC metodas – skirstyti užduotis pagal sudėtingumą ir kai esate darbingiausias šio laiko nešvaistyti kavos gėrimui, pokalbiams su kolegomis ar facebooke.
  • 5 dienas reikia darytis dienos nuotraukas ir pamatysite, koks jūsų dienos ritmas ir ką darote ne taip.

Laiko valgytojai:

  • Per 1 valandą turime 10 sutrukdymų, tai per vieną darbo dieną – 80 sutrukdymų. Ką reiškia, kad per tuos sutrukdymus prarandama 1 h 20 min, nes greičiausiai vėl į užduotį įsivažiuoti reikia 60 sekundžių, tačiau juk tai reikia padaryti du kartus. Vadinasi per dieną dėl multitaskinimo mes prarandame 2 h 40 min. Ir tai su sąlyga, jeigu greitai mokame multitaskinti ir įsivažiuoti, tačiau vidutiniškai žmogui trunka 90 sekundžių įsivažiuoti, kas reiškia dar daugiau prarasto laiko.

Dėl šios priežasties dingsta laikas ir žmonės yra linkę ateiti į darbą anksčiau ir išeiti vėliau, tačiau ar tai išeitis?

Galimas sprendimas: Tylos valanda. Geriausia jas turėti 9-10 arba 10-11, tačiau negali būti anksčiau nei likus valandai iki pietų pertraukos, nes žmonės pradeda būti neramūs ir galvoti, kur ką valgyti. Per šią valandą būna didžiausias darbingumas ir tuomet nereikia ateiti į darbą nei anksčiau, nei išeiti vėliau. Šios valandos metu negalima skambinti, kalbėti, kalbinti vienų kitų. Taigi, svarbu apsibrėžti, kas įmonėje yra tylos valanda ir tai turi būti mirtina tyla. Taip pat tylos valanda padeda labiau planuotis laiką, nes visi supranta, kad ne bet kada galės paklausti.

Taigi, kur dingsta laikas?

  1. Dirbant autopilotu
  2. Multitaskinant
  3. Dėl bioritmo

O ar naujas žinias panaudosite ar ne? Žinios turi galiojimo laiką. Ir jeigu per 72 valandas šių žinių nepanaudosite, jų nebebus.

'

MARKETINGO SPECIALISTŲ KOMANDOS NUOMA

POPULIARIAUSIAS MARKETINGO PASLAUGŲ PAKETAS

Sužinoti daugiau

MARKETINGO AUDITAS

JŪSŲ ĮMONĖS MARKETINGO AUDITAS IR 2 VAL. KONSULTACIJA TIK 99 €

Registruokis