+37062668891|vaiva@marketingovaldymas.lt|Žalgirio g. 131 - 206, Vilnius

Atlyginimo sistemos

indelis ir atlygis

Indėlio ir atlygio pusiausvyra

Motyvuoti žmonės dirba geriau, o geriau dirbantys didina organizacijos kokybę, efektyvumą, rezultatyvumą, unikalumą, stabilumą ir t.t. Jei žmonės, dirb­dami organizacijoje, iš visų jėgų stengiasi, tai neabejotinai rodo, kad jie yra motyvuoti ir patenkinti savo darbu. Todėl motyvaci­ja svarbi siekiant teisingo atlygio ir darbuotojo pasitenkinimo. Pasak D. Daley šis pasitenki­nimas, tai ryškus indikatorius, kad organizacija yra pasiekusi darbuotojų indėlio į darbą ir teisingo atlygio pusiausvyrą (Daley, 1986, p. 133).

Jeigu darbuotojai mano, kad jų indėlio į darbą ir atlygio pusiausvyra yra pažeista, kyla įtampa, kuri yra motyvacijos stokos priežastimi. Motyvacijos teisingumo pavyzdžiu laikomas Lawler — Porter modelis, kuris analizuoja darbuotojų indėlio į darbą ir teisingo atlygio elementus. Šiame modelyje išskiriami penki kintamieji: pastangos, suvokimas, gauti rezultatai, […]

DARBO UŽMOKESTIS MOTYVACIJOS SISTEMOJE

darbo uzmokestis

Atlyginimų sistemos esmė

Darbuotojų atlyginimų sistemos siejamos su organizacijos planavimo procesu. Kiekvienos atlyginimo sistemos kūrimo pagrindas turi būti strateginiai organizacijos uždaviniai. Įvertinus, kokią padėtį rinkoje organizacija sieks užimti ateityje, formuojama atlyginimų sistema, kuri skatintų puoselėti tokį darbuotojų elgesį, nuostatas bei rezultatus, kurie tiesiogiai susiję su organizacijos vystymusi. Rammal S. (2005) atlikto tyrimo duomenimis, tos atlyginimo sistemos, kurios siejasi su rinkos ekonomikos sąlygomis, yra gerokai naudingesnės už tas, kurios neturi ryšio. Efektyvi atlyginimo sistema reikšmingai padidina darbuotojų motyvaciją geriau dirbti ir atlyginimo sistemai keliamus tikslus — formuoti tokią asmenų bei organizacijos elgseną, kuri leistų įgyti konkurencinį pranašumą bei maksimaliai padidinti investuotojų kapitalą. Pagrindinis efektyvios atlyginimo sistemos rezultatas — naujų kvalifikuotų darbuotojų pritraukimas ir esamų svarbiausių darbuotojų išsaugojimas. Kuriant efektyvią […]

Klastinga reklamos agentūrų veikla

reklamos agenturos

Paslaptinga reklamos rinka

Kodėl verslo dovanų ar spaudos darbų kainos skiriasi net keliais kartais, o už panašios kokybės internetinę svetainę vieniems pavyksta sumokėti mažiau, kai kitiems tuo tarpu tenka plačiai atverti piniginę? Dažnu atveju tai situacijos, kuomet tenka susidurti su paslaugas perpardavinėjančiomis agentūromis, kurios perka kitų įmonių siūlomus produktus ir po to juos parduoda brangiau. Kiekvienas verslas turi teisę nuspręsti, kokiu būdu bus uždirbami pinigai, tačiau į ką reikėtų atkreipti dėmesį žmonėms, kurie nori įsigyti tokių įmonių siūlomas prekes ar produktus?

Žmonės, kurie nėra dirbę reklamos rinkoje, nežino, jog yra daug įmonių, kurios atlieka tik perpardavinėjimo paslaugas, o pačios iš tikrųjų nieko nesukuria. Būtent dėl šios priežasties už panašius spaudos darbus ar verslo dovanas keliose skirtingose įmonėse galima permokėti […]

CV ir Linkedin

cv ir linkedin

CV ir Linkedin

Darbdaviai ar atrankų specialistai gyvenimo aprašymų peržiūrai skiria 6 sekundes.  Taigi, suteiksime patarimus, kurie padės per tas 6 sekundes labiau sužavėti potencialų darbdavį:

  • CV turi būti nukreiptas ne tik į save, bet ir į darbo pasiūlymą. Aprašyme turi būti išreikšta mintis, kad būtent šio darbuotojo įmonei reikia.
  • Svarbiausia informacija turi būti viršuje, o nereikalingą ištrinti.

Nereikia:

  • Puslapio pradžioje rašyti „Gyvenimo aprašymas/CV“. Juk ir taip aišku.
  • Nurodyti lyties, šeimyninės padėties, tikslios gimimo datos.
  • Nurodyti abstrakčių savybių (darbštumas, atsakingumas). Juk šios savybės beveik visiems tinka ir nereikia savo gyvenimo aprašyme jų minėti. Nebent argumentuojate ir nurodote pavyzdžiais.

Svarbi informacija:

  • Patirtis. Atsižvelgti į darbo poziciją, į kurią kandidatuojate.
  • Išsilavinimas.
  • Kalbų mokėjimas.
  • Kompiuteriniai įgūdžiai

PATARIMAS: į skirtingas pozicijas reikia siųsti skirtingus CV.

Patirtis (ypač jei tai jaunas žmogus) gali […]

Ryšiai su visuomene prieš Marketingą

Public relations and marketing

 

Ryšiai su visuomene VS Marketingas

Teigiama, kad pirmiau atsirado marketingas, po industrinės revoliucijos. Taip atsitiko, nes  pradėjo daugėti prekių, prasidėjo perprodukcija ir tuomet atsirado reklaminiai dalykai. Vėliau vėl viskas aprimo, nes buvo jau per daug reklamos. Yra paskaičiuota, kad vidutinis vakarų pasaulio žmogus per dieną pamato 450 reklaminių pranešimų.
Kadangi reklamos tikrai buvo jau per daug, atsiranda ryšiai su visuomene. Visuomenė tampa informacinė ir svarbu pasidaro ne pardavimas, o santykis. Taigi, ryšiai su visuomene pradeda traukti biudžetą iš marketingo dalies ir taip kyla konfliktas.  Šiai dienai po ryšių su visuomene skėčiu telpa marketingas.
Dirbant šiose srityse svarbu suprasti ir išmanyti terminus.
Ryšiai su visuomene VS Viešieji ryšiai. Šie terminai naudojami, kaip sinonimai, tačiau viešieji ryšiai yra […]

Holistinis Marketingas

holistinis marketingas

Kas yra holistinis marketingas ir kas jį sudaro?

Holistinis marketingas – tai marketingo programų, procesų bei veiksmų kūrimas, formavimas ir įgyvendinimas atsižvelgiant į šios dienos marketingo aktualijas, aplinkybes ir jo elementų tarpusavio ryšį. Holistinis marketingas teigia, kad marketinge svarbu viskas, todėl svarbu gebėti įžvelgti visumą. Holistinį marketingą sudaro:
VIDINIS MARKTINGAS. Vidinis marketingas užtikrina, kad visi organizacijos nariai, ypač aukštesniosios grandies vadovai, laikosi atitinkamų marketingo principų.
INTEGRUOTASIS MARKETINGAS, užtikrinantis, kad vertė kuriama, teikiama bei perteikiama labiausiai tinkančiomis ir suderintomis priemonėmis.
• SANTYKIŲ MARKETINGAS, užtikrinantis glaudžius, šalims naudingus santykius su vartotojais, paskirstymo kanalo nariais bei marketingo partneriais.
SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS MARKETINGAS – etinio, aplinkosauginio, teisinio ir socialinio veiklos poveikio suvokimas.
Dar egzistuoja tokios sąvokos:
• INDIVIDUALUS MARKETINGAS – kuo geriau pritaikyti marketingą kiekvienam asmeniui.
• […]

Lojalumo, nuolaidų kortelių vertė

nuolaidu korteles

Ar lojalumo/nuolaidų kortelės (sistemos) Jums yra pridėtinė vertė?

Tyrimą atliko „Marketingo valdymas“ , 2017 m. gegužės mėn.

Tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kaip vartotojai vertina lojalumo-nuolaidų korteles.

 1. Pirmas klausimas „Ar gauta nuolaidų/lojalumo kortelė Jus skatina dažniau apsipirkti toje organizacijoje?“. Pusė respondentų (50 proc.) atsakė, kad lojalumo-nuolaidos kortelės skatina juos dažniau apsipirkti toje organizacijoje, kurios nuolaidų kortelę turi. 42 proc. respondentų pasakė, kad tai neturi įtakos jų apsisprendimui pirkti ar ne pirkti dažniau toje organizacijoje.  O 8 proc. – paminėjo, kad kartais tai lemia, bet dažnai priklauso nuo paties produkto. Taigi, nuolaidų/lojalumo kortelės daugumą vartotojų skatina dažniau apsipirkti toje organizacijoje.

1 nuolaidu korteles

2. Antruoju klausimu buvo siekiama išsiaiškinti, […]

Vizitinės kortelės

vizitines korteles

Ar vizitinė kortelė – vis dar efektyvi reklamos priemonė?

Kiekvienas galėtų patvirtinti, jog didesnė verslo sklaida leidžia parduoti kur kas daugiau prekių ar paslaugų. Skirtingų komunikacijos priemonių gausa suteikia galimybę pasiekti tikslinį vartotoją, tačiau šiuo atveju svarbios ir nedidelės detalės, kurios ateityje gali nulemti verslo sėkmę. Viena iš jų – vizitinės kortelės. Nors šiais laikais apsikeisti kontaktine informacija galima ir paprastesniais būdais (elektroniniai laiškai, Facebook paskyros ir t.t.), ši priemonė iki šiol plačiai naudojama – ar toks būdas vis dar efektyvus?

Vizitinės kortelės – neįpareigojanti, tačiau tuo pačiu naudinga priemonė norint priminti apie save ar savo verslą, tačiau šiuo klausimu itin svarbus jų pateikimas. Nusprendus, jog vizitinės kortelės yra reikalingos, vertėtų negailėti joms pinigų ir pasigaminti išties kokybiškus gaminius, […]

Remarketingas ir GDN

remarketingas

Kas yra remarketingas ir kas yra GDN?

Lankytojas, kuris užsuko į Jūsų internetinę svetainę, kol kas yra tik potencialus pirkėjas – tam, kad jis nuspręstų pasinaudoti siūloma preke ar paslauga, jam gali prireikti daugiau laiko.  Kaip dar kartą atsidurti kliento akiratyje ir užtikrinti, jog jo apsilankymas pavirstų sėkminga konversija?

Šiuo atveju gali padėti remarketingas – procesas, kurio dėka buvę puslapio lankytojai ir toliau internete mato Jūsų reklamą. Iš esmės tai gali būti vadinama ir klientų persekiojimu, tačiau toks pakartotinės rinkodaros metodas pasiteisina, jeigu iš tikrųjų turite gerą pasiūlymą savo klientams. Veikimo principas labai paprastas: po pirmojo apsilankymo Jūsų tinklalapyje, lankytojo naršyklė įsimena „Google AdWords“ sistemą (tam naudojamas specialus kodas) ir vėliau jam apsilankius kitoje svetainėje, kuri naudoja tą patį […]

Teisingas facebook administravimas

facebook administravimas

Kaip gauti daugiau like savo prekės ženklo puslapiui?

Norint pasiekti sėkmę Facebooke Jums reikia sudominti bendruomenę. Jeigu nesudominsite auditorijos, tai niekas nematys ir neskaitys Jūsų turinio, o dėl to bus sunku sukurti supratimą apie Jūsų prekės ženklą.

Tačiau, straipsnis yra ne tik apie facebook like kiekį, bet ir apie jų kokybę. Jums reikia patraukti teisingą auditoriją ir sudominti juos. Pasiekti gerus rezultatus Facebook galima pasinaudojus bendrumo jausmu ir supratimu kaip Facebook veikia. Būtina naudoti nemokamus socialinės medijos stebėjimo įrankius, kurie padeda sutvarkyti tinkamai savo puslapį.

Taigi, pristatome 10 būdų, kurie padidina Jūsų verslo Facebook puslapio like kokybę:

  • Optimizuokite savo puslapio informaciją. Dažniausiai, ką mato žmonės iš Jūsų kompanijos Facebook puslapio, tai profilio nuotrauką, viršelio nuotrauką ir trumpą aprašymą. […]